PBA150F-24-N
Brand:
Cosel
SubstanceConcentration
Lead0.1%
Mercury0.1%
PBB (Polybrominated Biphenyls)0.1%
PBDE ( Polybrominated Diphenyl Ethers)0.1%
Hexavalent Chromium0.1%
Cadmium0.01%
DEHP (Bis (2-Ethylhexl) phthalate)0.1%
BBP (Benzyl butyl phthalate)0.1%
DBP (Dibutyl phthalate)0.1%
DIBP (Diisobutyl phthalate)0.1%
Compliant Product Details
RS stock number 4898687
Product description Cosel Switching Power Supply, 24V dc, 6.5A, 156W Enclosed
Manufacturer / Brand Cosel
Manufacturer part number PBA150F-24-N
RS stock number 4898687
Manufacturer / Brand Cosel
Country of Origin: JP
Product Details
Specifications
Attribute Value
Brand Cosel
Output Voltage 24 V dc
Output Current 6.5 A
Power Rating 156 W
Number of Outputs 1
Input Voltage 120 → 370 V dc, 85 → 264 V ac
Mounting Type Chassis Mount
Package Type Enclosed
Length 168 mm
Width 93 mm
Depth 34 mm
Weight 560 g
Efficiency 85 %, 88 %
Maximum Temperature +71 °C
Minimum Temperature -10 °C
Checking stock...
VND
Out of stock
Price Each
Unit(s)Per Unit(VND)
*price per unit indicative
"Cosel Switching Power Supply, 24V dc, 6.5A, 156W Enclosed" added to the basket