317-00037 TG40-6/1.27 50mm-PO-X-CL
Brand:
HellermannTyton
SubstanceConcentration
Lead0.1%
Mercury0.1%
PBB (Polybrominated Biphenyls)0.1%
PBDE ( Polybrominated Diphenyl Ethers)0.1%
Hexavalent Chromium0.1%
Cadmium0.01%
DEHP (Bis (2-Ethylhexl) phthalate)0.1%
BBP (Benzyl butyl phthalate)0.1%
DBP (Dibutyl phthalate)0.1%
DIBP (Diisobutyl phthalate)0.1%
Compliant Product Details
RS stock number 1816794
Product description HellermannTyton Adhesive Lined Heat Shrink Tubing, Clear 6mm Sleeve Dia. x 50mm Length 4:1 Ratio, TG40 Series
Manufacturer / Brand HellermannTyton
Manufacturer part number 317-00037 TG40-6/1.27 50mm-PO-X-CL
RS stock number 1816794
Country of Origin: CN
Product Details
Specifications
Attribute Value
Brand HellermannTyton
Shrunk Diameter 1.27 mm
Series TG40
Colour Clear
Sleeve Type Heat Shrink
Adhesive Lined Yes
Flame Retardant Yes
Sleeve Diameter 6 mm
Sleeve Length 50 mm
Shrink Ratio 4:1
Checking stock...
VND
Out of stock
Price Bag (1 Bag of 100)
Bag(s)Per Bag(VND)Per Unit(VND)
*price per unit indicative
"HellermannTyton Adhesive Lined Heat Shrink Tubing, Clear 6mm Sleeve Dia. x 50mm Length 4:1 Ratio, TG40 Series" added to the basket