Vishay 400V 70A, Silicon Junction Diode, 2-Pin T-Module VS-T70HF40
RS Stock No.:
Mfr. Prt No.:
VS-T70HF40
Brand:
Vishay
SubstanceConcentration
Lead0.1%
Mercury0.1%
PBB (Polybrominated Biphenyls)0.1%
PBDE ( Polybrominated Diphenyl Ethers)0.1%
Hexavalent Chromium0.1%
Cadmium0.01%
DEHP (Bis (2-Ethylhexl) phthalate)0.1%
BBP (Benzyl butyl phthalate)0.1%
DBP (Dibutyl phthalate)0.1%
DIBP (Diisobutyl phthalate)0.1%
Compliant Product Details
RS stock number 1652600
Product description Vishay 400V 70A, Silicon Junction Diode, 2-Pin T-Module VS-T70HF40
Manufacturer / Brand Vishay
Manufacturer part number VS-T70HF40
RS stock number 1652600